Kodlama çözümlerimizi deneyin

Videojet, neredeyse her otomotiv ürünleri kodlama zorlugu için bir çözüm sunmaktadir. Aracin her bir parçasi için uygulanabilir teknolojileri görmek üzere asagidaki noktalara tiklayin.

Otomobil lastikleri
+
Motor ve güç aktarim mekanizmasi bilesenleri
+
Güvenlik bilesenleri (emniyet kemerleri, hava yastiklari vb.)
+
Iç paneller ve denetimler
+
Cam
+
Sasi / beyaz gövde
+
Sensörler ve küçük motorlar
+
Yakit ve sivi hatlari
+
Product Preview
Handle

Otomobil lastikleri

X

Mürekkep Püskürtmeli Inkjet

Markalama, otomobil lastigi üretiminde iki temel amaçla kullanilir: Ekstrüzyonlu kauçuk katmanlarinin belirlenerek üretim isleminde izlenebilmesi (kauçuk ekstrüzyon kodlama) ve bitmis otomobil lastigi kenarlarini OEM teknik özellikleri geregince markalamak için. Videojet Inkjet yazicilar, olasi zarari önlemeye yardimci olarak otomobil lastiklerine dokunmadan yüksek kontrastli baski üretir. Patentli, tikanmayi önleyen CleanFlow® yazdirma kafalarimiz, sicak ve tozlu ortamlarda bile daha az bakim sikligi ve kod tutarliligi için tasarlanmistir ve bu sayede lastik üretimindeki zorluklara yönelik ideal bir çözümdür.

Inkjet baski kullanilarak uygulanan kod

Motor ve güç aktarim mekanizmasi bilesenleri

X

Lazer Markalama

Fiber lazer markalama, karmasik ve kalici kodlarin yüksek hizda dogrudan parçalara markalanmasi gereken birçok güç aktarim mekanizmasi uygulamasi için ideal bir çözümdür. Videojet fiber lazerler, yüksek yogunluklu plastik, alüminyum ve paslanmaz çelik üzerine markalama yapmak için özel olarak tasarlanmistir. Bu özellikle parça özelliklerinin, bir aracin kullanim ömrü süresince dayanikli kalmasi için tasarlanmis dayanikli bir biçimde teslim edilmesi gereken DataMatrix kodlari ve/veya okunabilir bilgiler gerektiren durumlarda önemlidir.

Mürekkep Püskürtmeli Inkjet

Videojet Inkjet yazicilar, hizli kuruyan, isiya ve yaga dayanikli mürekkep seçenekleri de dahil olmak üzere, neredeyse tüm motor veya güç aktarim mekanizmasi yüzeylerinde baski yapmak için ideal bir çözüm haline getiren üstün çözünürlüklü metin ve grafikler üretir. Inkjet teknolojisi, mürekkep yalnizca parçanin yüzeyinde yazdirildigindan, yapisal bütünlügün endise edildigi veya çikarilabilir kodlarin istendigi uygulamalar için mükemmel bir çözüm olabilir.

Lazer markalama kullanilarak uygulanan kodlar

Güvenlik bilesenleri (emniyet kemerleri, hava yastiklari vb.)

X

Mürekkep Püskürtmeli Inkjet

Videojet Inkjet yazicilar, neredeyse her yüzeyde üstün çözünürlüklü, dayanikli kodlar yazdirabilir ve bu da farkli malzemelerden çoklu bilesenler üreten üreticiler için önemli olabilir. 1000 Serisi Inkjet yazicilarimiz, daha az bakim gerektiren baski kalitesini korumaya yardimci olmak için mürekkep birikmesini azaltan CleanFlow® yazdirma kafalari ile uzun süre çalisacak sekilde tasarlanmistir. Solvente ve kimyasala dayanikli mürekkepler, otomotiv çalisma ortamlarinda okunakli kalmasini saglamaya yardimci olmak için asinmaya ve birçok çözücüye dayanabilir.

Lazer Markalama

Videojet lazer teknolojisi neredeyse hiç bakim gerektirmez ve böylece çalisma süresini artirmasinin yaninda tutarli markalama saglar. Pek çok plastik ve metal yüzeyde maksimum performans için tasarlanmis bir dizi lazer seçenegi sunuyoruz. Buna ek olarak, Videojet, lazer performansini maksimize etmek için, lensler ve isin döndürme birimleri de dahil olmak üzere kapsamli lazer aksesuar portföyüyle hücre ve üretim hatti entegrasyonunu kolaylastirir.

Lazer markalama kullanilarak uygulanan kodlar

Iç paneller ve denetimler

X

Mürekkep Püskürtmeli Inkjet

Özellikle bu parçalarin birçogu koyu renkte oldugunda görsel tanimlama, iç parçalardaki kodlarin ve markalamalarin okunabilirligi ve izlenebilirligini saglamak için önemlidir. Videojet, olaganüstü kod okunabilirlik oranlarina ulasmaya yardimci olmak için pigmentli seçenekler de dahil olmak üzere çesitli mürekkeplere sahiptir. Videojet, polipropilen, poliüretan, akrinonitril butadiyen sitren ve digerleri gibi çok çesitli malzemeler üzerine yapilan uygulamalarla bunu kanitlamistir. Ultra Yüksek Hizli (UHS) yazicilar, küçük baski alanlarinda DataMatrix gibi yüksek çözünürlüklü kodlar gerektiren hizli hareket eden üretim hatlari için idealdir

Lazer Markalama

Videojet CO2 ve fiber lazerler, hem iç dügmelerde hem de anahtarlarda, dügme veya anahtarin islevini ve parça izleme ve tanimlama kodlarini gösteren isaretler için kalici markalar olusturabilir. Cazip markalamalar, arkadan aydinlatmali denetimler de dahil olmak üzere iç katmanlari ortaya çikarmak için bir dis malzeme çikararak lazerli baski ile olusturulabilir. Lazerlerimiz, genis bir malzeme yelpazesinde neredeyse hiç yipranma olmadan markalama yapabilir ve bu da daha yüksek çalisma süresi ve düsük isletme maliyetleri ile sonuçlanir.

Lazer kullanilarak uygulanan markalamalar

Cam

X

Lazer Markalama

Videojet CO2 lazer yazicilar ön camlar, mercekler ve diger cam bilesenleri üzerinde kod ve marka bilinci olusturma yetenegi saglar. Temiz, yüksek kontrastli markalar modern bir marka imaji tasir ve aksi takdirde net bilesenden sapmamakla birlikte tanimlama amaciyla okunabilirlik saglamak için dikkatle uygulanabilir. Videojet Kod Güvencesi çözümleri, birden fazla müsteri için birçok farkli parça üreten cam üretim ortamlarinda özellikle önemli olabilecek operatörleriniz için kod seçiminde varsayimlari uygulamaya yardimci olur.

Lazer markalama kullanilarak uygulanan kodlar

Sasi / beyaz gövde

X

Lazer Markalama

Fiber lazer markalama, kodlarin dogrudan metal çerçevelere ve gövde parçalarina markalandigi yapisal uygulamalar için ideal bir çözümdür. Videojet fiber lazerler, çelik, alüminyum ve demir gibi malzemelerde otomotiv çalisma kosullarina dayanacak sekilde kalici kodlar olusturabilir. Üretimi yavaslatmadan makine ve insan tarafindan okunabilen kodlarin bir kombinasyonunun uygulanmasi gerektiginde daha güçlü, daha hizli seçenekler ideal olabilir.

Mürekkep Püskürtmeli Inkjet

Inkjet teknolojisi, mürekkep yalnizca parçanin veya yapinin yüzeyinde yazdirildigindan, yapisal bütünlügün endise edildigi ya da çikarilabilir kodlarin istendigi sasi ve gövde uygulamalari için ideal bir çözüm olabilir. Videojet, hizli kuruyan, yaga nüfuz eden ve solvente ve kimyasala dayanikli olmak üzere bir dizi performans gereksinimini karsilayabilen Inkjet mürekkeplerine sahiptir. Görünmez UV mürekkepler, yalnizca UV isiklandirma altinda görülebilen gizli kodlama saglayabilir.

Sensörler ve küçük motorlar

X

Mürekkep Püskürtmeli Inkjet

Videojet Inkjet yazicilar, küçük otomobil parçalari ve düzenekleri üzerinde tanimlama ve izleme markalari olusturmak için gereken esnekligi ve güvenilirligi saglayabilir. Videojet Yüksek Çözünürlüklü (HR) modeller, küçük parça boyutlari ve sinirli yazdirma alanlarinin endise duyuldugu durumlarda ideal bir çözüm olabilir. HR Inkjet yazicilar, çok satirli metin, 2D veya lineer barkodlarin ve hatta kapali alanlardaki grafiklerin yazdirilmasini saglamak için daha küçük yazdirma kafasi püskürtme uçlari ve daha yüksek püskürtme frekanslari kullanmaktadir. Tüm Videojet CIJ modelleri maksimum çalisma süresi ve sinifinin en iyi baski kalitesi için tasarlanmistir.

Lazer Markalama

Lazer yazicilar, genis veya küçük alanlarda net, tutarli, yüksek kaliteli kodlar üretebilir ve müsteri özelliklerinin kalici kodlar gerektirdigi durumlarda ideal bir seçenek olabilir. Videojet, lazer veya bilesenlerin yönünü degistirmeden birden fazla parçayi markalayabilen sektördeki en büyük lazer markalama alanlarina sahiptir. CO2¬ ve fiber lazerlerimiz, çesitli malzemelerin üzerinde yüksek kontrastli markalar olusturmak için birden fazla dalga boyu seçenegi içerir.

Lazer kullanilarak uygulanan markalamalar

Yakit ve sivi hatlari

X

Lazer Markalama

Lazer yazicilar, çok az yipranan parça içerdikleri için çogu otomotiv ekstrüzyon üreticileri için ideal bir seçenek olusturur. Bu, üreticilerin sicak, islak ve/veya tozlu yakit ve sivi hatti üretim ortamlarinda maliyetli kullanim disi kalma sürelerinden kaçinirken, üreticilerin net, okunabilir ve kalici kodlar üretmesine yardimci olur. Lazer yazicilar, koyu renkli ürünlerdeki zorlu uygulamalar için daha yüksek kontrastli baski da sunabilirler.

Mürekkep Püskürtmeli Inkjet

Üretim hatti kesintileri veya bosa harcanan ürün maliyetlerinin binlerce dolara kolayca ulasabildigi ekstrüzyonlu sivi hat üreticileri için çalisma süresi kritiktir. Videojet, IP65 koruma sinifi sürümleri de dahil olmak üzere hatlarinizin yüksek sicakliklarda, islak ve/veya tozlu kosullarda bile hareket etmesini saglamaniza yardimci olan Inkjet çözümleri sunar. En zorlu uygulamalarda maksimum kod tutunmasi ve dayanikliligi için tasarlanmis tikanmayi önleyen yazdirma kafalari ve mürekkeplerle benzersiz kodlama ihtiyaçlariniza yardimci olabiliriz.

Lazer markalama kullanilarak uygulanan kodlar